EN


Generator liczb losowych

Parametry

 

Wygeneruj losowe liczby.
Aby użyć generatora liczb losowych, musisz podać parametry: zakres liczb (od i do), ilość liczb do wylosowania i opcję unikalności (czy liczby mogą się powtarzać czy nie). Następnie kliknij przycisk “Losuj” i zobacz wynikLiczby losowe to liczby, które nie mają żadnego wzoru ani porządku i są nieprzewidywalne. Są one używane w wielu dziedzinach, takich jak gry, kryptografia, statystyka czy symulacje komputerowe. Jednak generowanie liczb losowych przez komputer nie jest takie proste, jak się wydaje. Komputer jest maszyną logiczną i deterministyczną, która wykonuje określone instrukcje i zwraca określone wyniki. Nie potrafi on samodzielnie stworzyć czegoś zupełnie przypadkowego.

Dlatego na Generujemy.pl korzystamy z generatora liczb pseudolosowych. Liczby pseudolosowe są tworzone przez specjalne algorytmy matematyczne, które używają pewnej wartości początkowej (nazywanej ziarnem) i przekształcają ją w ciąg liczb wyglądających na losowe. Jednak te liczby nie są naprawdę losowe, ponieważ jeśli znamy ziarno i algorytm, możemy przewidzieć kolejne liczby w ciągu lub odtworzyć cały ciąg od początku . Mimo to liczby pseudolosowe są wystarczające dla większości zastosowań niewymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa lub dokładności.

Nie musisz się martwić o jakość lub wiarygodność naszych liczb losowych - są one generowane przez sprawdzone i sprawne algorytmy matematyczne.


php